Wczytuję dane...

Donice i kwietniki

Kwiaty zawsze wyglądają pięknie na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Kwiaty wyglądają pięknie na grządkach i rabatach, ale też w donicach i kwietnikach. Donice drewniane doskonale wpasowują się w naturalny wygląd ogrodu. Donice i kwietniki metalowe wyróżniają się na tle drewnianej architektury. Dodają uroku i ożywiają wszędobylską zieleń.

Czytaj więcej Kwiaty doniczkowe pięknie prezentują się nie tylko wewnątrz domu, ale również na tarasie, wokół przydomowych ścieżek albo wkoło domu, zasadzone w efektownych donicach. Rzecz jasna do użytku zewnętrznego stosować należy inne donice, niż w domu, Z jakich materiałów warto je wybrać? W jaki sposób dopasować donicę do jej zawartości, a także innych elementów wystroju ogrodu? Sprawdź, co dla Ciebie mamy w naszym asortymencie i niech wiosna powita Twój ogród barwami tęczy!

Kwietniki do ogrodu i na taras – praktyczne i piękne

Ozdobne kwietniki do ogrodu wykonane z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych zapewniają roślinom odpowiednie warunki wegetacji – dostęp do wody opadowej i świeżej ziemi, przy jednoczesnym ograniczeniu rozrostu chwastów, czy dostępu szkodników do ich korzeni. Stąd też efektowne ogrodowe donice są nieodłącznym elementem krajobrazu w zadbanych posesjach – na tarasach, wokół domu lub nawet w ogrodzie. Można w nich sadzić nie tylko kolorowe kwiaty, ale również pnącza, zioła, czy niektóre warzywa i owoce. Rośliny użytkowe w pobliżu domu to nie tylko sposób na zaopatrzenie własnej spiżarni w świeże produkty, ale również niebanalna ozdoba ogródka. Wysiewając nasiona lub sadząc sadzonki w dużych, pojemnych donicach zaopatrzonych w świeżą ziemię, kruszywo i ewentualne podpory, można w prosty sposób zagęścić swój przydomowy ogródek, sadząc koło siebie nawet pozornie nietolerujące się gatunki – w osobnych donicach.

Kwietniki drewniane ogrodowe – natura w czystej postaci

Chcesz, aby wszystko w Twoim otoczeniu było ekologiczne i naturalne? W takim razie postaw na kwietniki z desek do ogrodu, które stanowią bardzo neutralny, przyjemny dla oka element ozdobny i doskonale współgrają z każdym rodzajem rośliny, który w nich posadzisz. Kwietniki ogrodowe z drewna są lekkie, odporne na warunki atmosferyczne i występują w sprzedaży w pięknych odcieniach brązu. Wymagają jednak specjalnej pielęgnacji i konserwacji, aby mogły jak najlepiej służyć Ci przez długie lata.

Postaw na kwietnik drewniany do ogrodu w postaci prostej skrzyni do położenia bezpośrednio na ziemi lub deskach tarasu, albo w postaci regału, na którym umieścisz swoje gliniane, ceramiczne lub drewniane doniczki z mniejszymi okazami. Duże donice idealnie sprawdzają się w przypadku większych krzewinek, krzewów lub małych drzewek, ale również kwiatów o sporym systemie korzeniowym. Regały dla doniczek to z kolei idealne rozwiązanie w przypadku roślin, które wynosi się w porze wiosenno-letniej na zewnątrz, gdzie mogą w pełni czerpać z siły słońca.

Kwietnik metalowy do ogrodu – solidny wybór

Wybierając kwietnik ozdobny do ogrodu, warto pomyśleć o tym wykonanym z metalu. Dostępne w naszej ofercie donice ze stali galwanizowanej to prawdziwie mocne propozycje na nadchodzący sezon – a właściwie na wiele kolejnych sezonów! Ze względu na ich niebywałą odporność na czynniki atmosferyczne, w stalowych donicach z powodzeniem można sadzić i przechowywać również zimą na zewnątrz rośliny mrozoodporne, bez konieczności przenoszenia donicy w cieplejsze miejsce.

Duże możliwości technologiczne podczas produkcji sprawiają, że takie donice przybierają bardzo piękne formy – na przykład wielkich, wysokich skrzyń, romantycznych stolików, pergoli i innych. Kwietniki ogrodowe piętrowe to także dobry sposób na ekspozycję swoich ulubionych roślin na tarasie!

Kwietniki z polipropylenu – idealne do nowoczesnych ogrodów

Dopasowując kwietniki i donice do swojego ogrodu, warto brać pod uwagę meble ogrodowe, których używamy. Te drewniane idealnie będą komponowały się z drewnianymi donicami, metalowe – z metalowymi, a meble z rattanu, technorattanu czy innych tworzyw sztucznych będą dobrze prezentowały się w otoczeniu grafitowych, szarych czy brązowych donic i kwietników o świetnej, plecionkowej strukturze, pasującej do wielu współczesnych mebli ogrodowych.

Duży wybór kwietników, donic, pergoli i innych elementów dekoracyjno-użytkowych do Twojego ogrodu lub na taras to najlepszy pretekst, aby zacząć planowanie swojego ogrodu wiosną! Miłe dla oka kwiaty z pewnością lepiej będą się czuły wyeksponowane we właściwy sposób w kierunku słońca!


Sortuj według:
Wyświetl po produktów