Wczytuję dane...

Rodzaje drewna część 2 - drewno sheesham

Rodzaje drewna część 2 - drewno sheesham

Drewno sheesham – twarde, odporne na ścieranie drewno uzyskane z drzewa tropikalnego palisander. To szybkorosnące drzewo liściaste uprawiane jest głównie w Kenii, Indiach i Nigerii. Nazywane jest także sissoo, sisu i tahili a w Polsce znany jest głównie palisander indyjski. Oprócz tego spotkać można jeszcze odmiany nazywane palisandrem brazylijskim, madagaskarskim, kambodżańskim.

Drewno należy do gatunków szlachetnych, jest trudne w obróbce, ale ze względu na wygląd, zapach i trwałość cieszy się dużym powodzeniem. Drewno twardzielowe jest ciemno zabarwione - zróżnicowane odcienie od brązowego do ciemnofioletowego, biel wąski biało-żółty. Każde drzewo ma inny kolor i strukturę, powierzchnia bardzo dobrze odbija światło dając piękne efekty wizualne.

Dzięki zróżnicowanemu i oryginalnemu usłojeniu wykorzystuje się je do produkcji mebli, dzięki czemu są one niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Nadaje pomieszczeniom ekskluzywny i niebanalny wygląd. Posiada ciekawy zapach przypominający róże – dlatego często nazywane jest drewnem różanym.

Meble z drewna sheesham

Ze względu na wygląd i trwałość, wykonywane są z niego przepiękne meble, każdy mebel jest jedyny w swoim rodzaju. U nas znajdziesz wiele pięknych i ciekawych mebli z drewna sheesham:

  • przy wejściu do domu koniecznie powieś wieszak z drewna sheesham:

wieszak-sheesham

  • możesz też dopasować konsolę na klucze i drobiazgi, których przecież w każdym domu jest mnóstwo:

konsola-sheesham

  • buty schowaj do oryginalnej i stylowej szafki na buty w stylu tradycyjnym:

szafka-na-buty-sheesham

  • albo w stylu loftowo-industrialnym:

szafka-loftowa-sheesham

Do jakich wnętrz pasuje drewno sheesham?

Piękne, wyraziste meble z drewna sheesham doskonale pasują do jasnych, białych ścian i naturalnych tkanin. Kontrast podkreśla niezwykły charakter i styl drewna z palisandru. Masywne łóżko z litego drewna sheesham pięknie wpasuje się do jasnej sypialni. Ciepłe kolory zapewnią ukojenie przed snem.

Umebluj swoją sypialnię aby była przytulna i miła!

szafka-nocna

Schowaj książki w szafce nocnej i połóż się wygodnie na pięknym i stylowym łóżku z drewna sheesham:

łóżko-z-drewna-sheesham

Meble z drewna sheesham są odporne na zarysowania, nie wgniatają się, dobrze znoszą nawet intensywną eksploatację. Polecamy!